Uroginekolog - przegląd działań profilaktycznych

Uroginekolog – przegląd działań profilaktycznych

Choć fizjoterapeuta uroginekologiczny oraz uroginekolog w Katowicach to specjaliści kojarzeni przede wszystkim ze wsparciem udzielanym kobietom po porodzie, wizyta u lekarzy zajmujących się tą specjalizacją nie jest propozycją skierowaną jedynie do młodych mam. Ważnym elementem pracy uroginekologa z pacjentkami jest również profilaktyka, a wiedza na jej temat przydaje się również kobietom, które nie mają porodu na swoim koncie.

Aktywności związane z profilaktyką obejmują przede wszystkim naukę dbania o właściwą higienę narządów rodnych. Mówimy o zagadnieniach, które jeszcze nie tak dawno traktowano albo ze wstydliwą nieśmiałością, albo z przymrużeniem oka. Dziś lekarz musi zająć się walką z oboma podejściami, a słowa samych pacjentek najlepiej świadczą o tym, że podejmowane przez niego działania są potrzebne. Lekarz w ramach aktywności profilaktycznych skupia się także na kondycji mięśni dna miednicy. Te zaczynają wzbudzać zainteresowanie przede wszystkim wtedy, gdy pracują nieprawidłowo, tymczasem należy o nie dbać przez całe życie.

Jeżeli interesuje nas wizyta u uroginekologa to warto skorzystać z oferty Centrum Fizjoterapii Kopalnia Zdrowia – uroginekolog w Katowicach.

Blog / przez

Post Author: admin